пʼятниця, 27 листопада 2015 р.

Зробимо урок цікавішим. Вашій увазі ще одна жменька задач.

1. Сім томів мемуарів Барона Мюнхгаузена стоять на книжковій полиці не по порядку, а ось так: 1, 5, 6, 2, 4, 3, 7. Дозволяється брати будь-які три томи, не роз'єднуючи їх, і ставити в будь-яке місце між томами, або на початку, або в кінці. Як розташувати томи по порядку, діючи таким чином?
2. Господині необхідно спекти шість пиріжків. Як їй впоратись за 15 хв, якщо на сковороді поміщається тільки чотири пиріжки, а з кожного боку пиріжок повинен пектися  5хв?
3. Марійка мріяла про шоколадку, але їй на покупку не вистачало 10 грн. Василько теж мріяв про шоколадку, але йому не вистачало всього 1грн. Діти вирішили купити хоча б одну шоколадку на двох, але їм все одно не вистачило 1 грн. Яка вартість шоколадки?
4. Василю, Петру і Семену і їх дружинам Наталі, Ірині і Ганні разом 151 рік. Кожен чоловік старший за свою дружину на 5 років. Василь на 1 рік старший Ірини, Наталі та Василю разом 48років, Семену і Наталі разом 52 роки. Хто на кому одружений і скільки кому років?
5. Летіли галки, сіли на гілки. Сядуть по одній - галка зайва, сядуть по дві - гілка зайва. Скільки було гілок і скільки було галок?